Vatandaşlık No ile SSK Sorgulama

Vatandaşlık No ile SSK Sorgulama

Vatandaşlık numarasını kullanarak ssk sorgulama yapabilirsiniz. TC kimlik no ile yapılan bu sorgulama türünde ssk sigorta bilgilerine şifre olmadan ulaşılır ve ssk sorgulaması yapılan şahsa ait sigorta dökümü yer alır. Özellikle yeni bir işe girip çalışmaya başlayanlar vatandaşlık no ile SSK Sorgulama yapıp sigorta durumlarını görebilirler.
Sigorta primi ödeniyor mu? En sık duyulan sorulardan biri. Günümüz çalışma hayatı maalesef ki kimi zamanlar acımasız bir hal alabiliyor. Sigortasız çalıştırılan ve bunun farkında olmayan çok sayıda işçi var. Bu işçilerin ssk sorgulama uygulamasını kullanarak ssk sigorta primim ödeniyor mu sorusuna yanıt bulmaları ise sadece bir iki dakikalık online işlem gerektiriyor. Online ssk sorgulama içinde herhangi bir ekstra bilgi gerekmiyor. Tek yapmanız gereken ssk sorgulama sayfası olan esgm’ye girip tc kimlik numarası yani vatandaşlık no girmek ve gösterilen alanları doldurmak.

Vatandaşlık No ile SSK Sorgulama

Vatandaşlık No ile SSK Sorgulama

Vatandaşlık numarası ile SSK Sorgulama yaparak ödenmiş olan bütün primlerinizi öğrenebilirsiniz. Bu sayede mağduriyet oluşmasına da siz engel olmuş olursunuz.

SSK sorgulama sistemleri internet vasıtasıyla erişim imkanı olan sosyal güvenlik kurumunun bir hizmetidir. Bu hizmet ücretsiz ve tüm çalışanlara açıktır. Esgm bağlantısı kullanılarak yapılan ssk sorgulama sayesinde ssk priminin asgari ücretten ya da maaş üzerinden mo ödeniyor görme şansına sahip olursunuz.

SSK prim sorgulama yaparken özellikle ödenen primin kaç para üzerinden ödendiğini kontrol ediniz. Çünkü işverenler genelde düşük prim ödeyerek vergiden kaçırırlar ve hem devlet hem de çalışan ileriki dönemde mağdur olur.

Bölüm: SSK, SSK Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR