TC ile SSK Sorgulama

TC ile SSK Sorgulama

TC ile ssk hizmet dökümü alamamaktan şikayetler son günlerde arttı. Ssk sorgulama yaparak ssk prim sayısını ya da işe giriş tarihini veya sigorta başlangıcını öğrenmek isteyenler ssk hizmet dökümünü almaya çalışıyor ama başarısız oluyor. Bunun sebebi ise sosyal güvenlik kurumu’nun ssk hizmet sorgulama ekranı altyapı çalışmalarıdır.

Yenileme çalışmaları sebebiyle ssk hizmet sorgulama yapmak isteyenler bir süreliğine e-devlet kapısından girmek zorundadırlar. Yani şifresiz ssk sorgulama bir müddet e-devlet şifresiyle yapılacaktır. Yapılan bu çalışma ile eşsiz kurum SGK, vatandaşa sunduğu hizmeti daha detaylı ve çeşitli hale getireceğini düşünüyoruz.

E devlet ile ssk sorgulama yapmak için PTT’den şifre almanız gerekiyor. Edevlet kapısında tc ile ssk sorgulama yapma imkanı maalesef ki bulunmamaktadır.

Tc ile ssk sorgulama hizmeti sgk sosyal güvenlik kurumunun altyapısı kullanılıp güvenli bir şekilde yapılıyor. Ssk hizmet dökümü sorgulama sayesinde sigorta başlangıç tarihi ve ssk işe ilk giriş tarihini öğrenme şansına sahipler.

Ssk hizmet dökümü, sigortalı çalışanın işe başladığı günden son sigorta aktivitesine kadar süregelen bilgileri içermektedir. Bu bilgiler ışığında kaç gün ssk primi ödendiğini, ssk prim sorgulama, sigortaya bildirilen brüt maaş gibi önemli verilere ulaşır ve işlem yapabilirsiniz.

Tc no ile ssk hizmet dökümü sorgulama yapmak için esgm girişi gerekir. Bu giriş yapıldıktan sonra sırasıyla tc kimlik no, aile sıra no, doğum tarihi bilgileri işaret edilen yere girilir ve sorgula butonuna basılır. Daha sonra açılacak olan sayfada ssk hizmet dökümü almak ve hizmet bilgisi sorgulama sonuçlarını alabilirsiniz.

23 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR