TC ile SSK Sorgulama İşlemleri

TC ile SSK Sorgulama İşlemleri

Tc kimlik numarasıyla yapılan ssk sorgulama işlemleri ile sigortalı çalışma süreniz hakkında ssk prim sorgulama ve ssk gün hesaplamasını kolay yoldan gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun esgm sistemi üzerinden yapılan tc ile ssk sorgulama işlemleri, internetin olduğu her platform üzerinden yapılabilmektedir.

Masaüstü bilgisayar, notebook derken tabletler ve akıllı cep telefonları da hayatımızın bir parçası oldu. Bu teknolojik gelişime en iyi ayak uyduran devlet kurumlarının başında ise SGK geliyor. Sgk, kendi oluşturduğu sigorta uygulamaları ile vatandaşların ulaşmak istedikleri bilgiyi ceplerine kadar getiriyor. Ssk sorgulama yaparak hizmet dokümanını görüntülemek ve kaç gün sigortam yatmış öğrenmek isteyenler bilgisayarların haricinde android işletim sistemli tablet ve cep telefonlarını da kullanabilirler.

E-sgk uygulamalarından biri olan ve vatandaşın ssk sigorta sorgulama işlemlerini hızlıca gerçekleştirmelerini sağlayan esgm sisteminin portatifi olarak da mobil ssk sorgulama hizmet dökümü android uygulamasını cihazınıza kurabilirsiniz. Ssk sorgulama mobil olarak tc kimlik no ile giriş yapmanız haline mobil ssk hizmet dökümü alabilirsiniz. Bu uygulamanın tek eksik yanı ise detaylar yerine aylık ödenen sigorta gün sayısını vermesi. Bilgisayar üzerinden esgm’yi kullandığınızda ise tüm ssk prim sorgulama sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Tc ile ssk sorgulama işlemlerini yapmak için esgm girişinin ardından 11 haneden oluşan vatandaşlık numaranızı ve diğer kimlik bilgilerinizi ekrandaki alana doldurmanız gerekiyor. Daha sonra kişi bilgilerini sorgula dediğinizde açılan sayfadaki hizmet bilgisi bölümünden 4a veya 4c seçiminizi yapmanız durumunda tüm ssk sorgulama sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bölüm: SSK, SSK Sorgulama

2 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR