TC ile GSS Borç Sorgulama

TC ile GSS Borç Sorgulama

TC kimlik no ile varsa gss prim borç sorgulama işlemini yapabilmektesiniz. Geçtiğimiz yıllarda çıkartılan yasa ile birlikte zorunlu sigorta kanunu gereğince herkes etkilenmektedir. Çalışmayan, yurt dışından sigortalı veya emekli olan kişilerin mutlaka takip etmesi gereken yerlerden birisidir. Hiç beklemediğiniz zaman borç çıkabilir hiç ummadığınız bir rakam olarak ailenizi sıkıntıya sokacaktır.

Bugün itibari ile birlikte kendi üzerinden giriş yaptım GSS dahil edildiğimi öğrenince şaşırdım borç olarak 1.760 TL gibi bir rakamla karşı karşıya kaldım. Sizde bu durumdan mağdur olmamanız için mutlaka kısa zaman içersinde TC No ile giriş yaprak sorgulamanızı gerçekleştirin.

Sorgulama sayfasına geldikten sonra gerekli bilgilerinizi doldurarak giriş işleminizi yapın. GSS borç sorgulama için sağ tarafta yer alan seçeneklerden GSS Tescil ve Prim Borcu Sorgulama ya gelerek oradan kontrol etmeniz borcunuz varsa oradan görmenizde mümkün olmaktadır. Açılacak ekranda ne zamandan itibaren GSS Tescilli olduğunuz ve aylık olarak biriken borç birde faizi ile birlikte toplam bir rakam çıkartılmaktadır.

6 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR