SSK Sorgulama 2014

ssk sorgulama 2014

SSK Sorgulama 2014 yılında yeni sorgu sayfasıyla birlikte geldi. Ssk prim bilgisi sorgulama yapmak isteyenler artık yepyeni bir sigorta sorgulama sayfasını kullanarak daha detaylı bilgilere ulaşabiliyorlar. Bu sayede sigorta kurumu vatandaşın müdürlüklerle ilgili olan işlemlerini de internete taşıyarak sigortalıların yükünü hafifletti.

Sigortalı çalışan ya da ssk girişi olan herkes ssk sorgulama sayfalarını kullanarak ssk dokümanı alabilirler. Ssk hizmet dökümanı, sigorta primi olan kişilerin sigortalı olup işe girdikleri günden itibaren tutulmaya başlayan prim günlüklerinden oluşur. Bu ssk prim günlükleri aylık olarak hizmet dokümanında yer alır ve ssk sorgulama yapan kişinin hizmetine sunulur.

Ssk sorgulama 2014 uygulamasına girmek için e-sgk sorgulama sayfalarından biri olan esgm giriş sayfasına girmek gerekmektedir. Buraya girdikten sonra ssk sorgulama sonucunun öğrenilmek istenen kişinin tc kimlik numarası bilgileri girilir. Bunlar

  1. Tc kimlik no
  2. Aile sıra no
  3. Doğum tarihi
  4. Doğum ili

Bilgilerinden oluşmaktadır. Bu bilgiler doğru şekilde girilip doğrulama rakamlarını da girip sorgula demek yeterlidir. Sorgula ikonuna tıkladıktan sonra açılan turuncu sayfa ssk sorgulama 2014 sayfasıdır. Bu sayfada tc kimlik no bilgileri girilen kişinin tutulan tüm ssk hizmet dökümü dokümanları yer almaktadır. Bu bilgiler kurum tarafından emeklilik ya da işsizlik durumunda da kullanılabilir ve resmi rakamlardır. Yani emeklilik ya da işsizlik maaşı alma durumunda geçerli olacak olan ssk prim sayılarını gösterir.

Bölüm: SSK, SSK Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR