SSK Sigorta Sorgulama Sicil No ile

SSK Sigorta Sorgulama Sicil No ile

Ssk sigorta sorgulama sicil no ile otomasyon yardımıyla yapabilirsiniz. Fakat ssk sicil no ile sigorta sorgulama yaptığınızda eski ssk sorgulama uygulaması devrede olduğu için temel ssk prim bilgilerine ulaşılıyor. Bu işlem için TC kimlik no ya da e devlet şifresi gerekmemekte ve sadece ssk sicil numarası kullanılmaktadır.

Günümüzde ssk sigorta sorgulama sicil no ile yapılmamaktadır. Bunun nedeni de ezberde tutulmayan ssk sicil numarasıdır. Bunun yerine alternatif sorgulama yöntemleri kullanılmakta ve daha detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. SSK sicil numarası, sigortaya ilk kaydolduğunuzda verilen numaradır. Bu numarayı kullanarak eski uygulama ekranından ssk sigorta sorgulaması yapılmaktadır.

sicil no ile ssk sigorta sorgulama

sicil no ile ssk sigorta sorgulama

Yukarıdaki ekranda sicil numarası ile ssk sigorta sorgulama işleminin nasıl yapıldığını görmektesiniz. Görüldüğü üzere ssk sicil numarası girilip doğrulama kodu yazıldığında açılan sayfada toplam ssk gün sayısı bilgisine ulaşılmaktadır. Diğer ssk sorgulamalarında olduğu gibi detaylar yerine özet bilgiler bulunmaktadır.

Bölüm: SSK, SSK Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR