SSK Sigorta Sorgulama E Devlet ile

SSK Sigorta Sorgulama E Devlet ile

İnternet üzerinden sigorta durumunu öğrenmek için ssk sigorta sorgulama e devlet ile ssk sorgulama bilgisine ulaşabilirsiniz. E devlet ile ssk sigorta sorgulamasında gerekli olan e devlet şifresine sahip değilseniz bunun için en yakın PTT şubesine gitmeniz ve e devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir.

Ssk sigorta sorgulama e devlet ile güvenli bir şekilde yapılabilen bir sigorta sorgulama hizmetidir. Bu hizmet için ilk önce Türkiye’nin açılış kapısı olarak da bilinen e devlet kapısına giriş yapmanız gerekir. Bunun için gerekli olan T.C. kimlik no ve e devlet şifresidir. E devlet şifresi, kişiye özel olarak verilen pin kodundan oluşmaktadır ve devlet kurumları ile internetten online olarak yapılabilen her türlü sorgulama ve bilgi alma işleminde geçerlidir. Tabi ki buna ssk sigorta sorgulama da dahildir.

Şifreniz varsa turkiye gov tr adresine girdikten sonra sisteme giriş yapın. Daha sona Sosyal Güvenlik Kurumu ara birimine girin ve ssk sorgulama alanı olan hizmet bilgisi kısmına tıklayın. Bu alanda size ait olan ssk sigorta sorgulama sonuçları yer almaktadır. Sigortalı olarak çalışmaya başladığınız ilk günden itibaren ödenen bütün ssk primi ve işe giriş çıkış tarihlerini ssk sigorta sorgulama dökümünde bulabilirsiniz.

Eğer e devlet şifreniz yoksa şifresiz ssk sigorta sorgulama uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR