SSK Prim Sorgulama

SSK Prim Sorgulama

SSK prim sorgulamasını iki ayrı şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak sizlere şifresiz SSK prim sorgulamanın nasıl yapıldığını anlatıyor olacağız.  Daha sonra ise sık sık birçok işlem için kullanacağını E Devlet portalı ile sorgulamanın nasıl olduğuna değiniyor olacağız.

Şifresiz SSK prim sorgulama

Şifresiz SSK prim sorgulama için yapmanız gereken TC kimliğinizi yanınıza alarak SGK kurumun resmi web sitesine girmek olacak. Daha sonrasında ise prim sorgulama kısmından sizden istenilen bilgileri giriş yapacaksınız. Bunun için öncelikle TC numaranız ve daha sonra doğum yeri doğum tarihi, baba adı bilgilerini girdikten sonra artık kolay bir şekilde ekranda çıkan sonuçları alabilirsiniz.

E devlet SSK prim sorgulama

Bir diğer yöntem ise size özel olan şifreniz ile sorgulama yapmak olacaktır. Bunun için öncelikli olarak SSK prim sorgulama yapmak için E Devlet sitesini açın ve TC ile şifrenizi girerek 4 a kısmına geliniz. Buraya tıkladığınızda zaten tüm detaylar önlerinize serilecek ve sizlerde kolay bir şekilde yapılan primlerinizi görebileceksiniz.

Her iki sorgulamayı da yapmak tamamen ücretsiz ve çok kolaydır.  Eğer E devlet şifresi almadıysanız ya da şifrenizi kaybettiyseniz bu uygulamayı ilk anlattığımız bölümle rahatlıkla yapabilirsiniz. Son bir ayın yansımama olma durumu ise çok olağan. Son bir ay gecikmeli olarak yansıdığı için onu baz almadan hareket edebilirsiniz.  her iki sorgulama için de geçerli bir bilgidir.

Sigortalı olarak geçirdiğiniz bütün çalışma dilimlerini ssk prim sorgulama yaptıktan sonra hizmet bilgisi listesi olarak görebileceksiniz.

Bölüm: SSK, SSK Sorgulama

5 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR