SSK Gün Sorgulama

ssk gün sorgulama

Güncel sigorta prim bilgilerine ulaşmak için ssk gün sorgulama birimini şifresiz tc no ile kullanabilirsiniz. Ssk gün sorgulama ile ödenen toplam ssk primi, ssk işe giriş tarihi gibi bilgilere kolayca ulaşma imkanı bulmuş olursunuz. Bu işlemi yapabilecek olan kişiler ise ssk girişi yapılmış olanlardır.

Günlük hayatta karşılaşılabilir olan ve sağlığımızı da etkileyen gelişmeler ile iş kazası gibi durumlarda sağlık ve hastane masraflarını en aza indirmek için bizler sigortalı olarak çalışırız. Sigortalı çalıştığımızdan emin olmak için de ssk gün sorgulama yapma ihtiyacı duyarız ki ssk provizyon gibi işlemler için daha sonradan zor durumda kalmayalım.

Ssk gün sorgulama, emekli olacaklar için de önemlidir. Zira ssk gün sorgulama yaparak toplam primini öğrenen çalışan kişi ne zaman emekli olacağım sorusuna da yanıt bulabilir. Bunun için geliştirilmiş olan ssk emeklilik hesaplama sistemi olan ne zaman emekli olurum sayfası kullanılır. Burada ssk gün sorgulama hizmet dökümü sonuçlarından yararlanılarak emeklilik hesaplaması yapılır.

Ssk gün sorgulaması için esgm sistemine giriş yaptıktan sonra uyruk seçimi yapılır. Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız T.C. kısmından giriş yapmalısınız. Eğer yabancı çalışanın sigortasını sorgulayacaksanız uyruk seçimi yapmanız gerekmektedir. Uyruğumuzu seçtikten sonra TC kimlik bilgilerini ekrandaki alana eksiksiz olarak girip sorgula dememiz gerekiyor. Sorgula dedikten sonra açılan ekrandaki hizmet kısmından ssk gün sorgulama sonuçlarını görebilir ve işlem sonuçlarını hizmet dökümü olarak yazdırabilirsiniz.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR