SSK Gün Sorgulama TC Kimlik No ile

SSK Gün Sorgulama TC Kimlik No ile

Ssk gün sorgulama tc kimlik no ile hızlıca yapabileceğimiz bir sigorta prim sorgulamadır. Bu sorgulama sayesinde ssk primimin ödenip ödenmediğini görebilirim ve istersem bunu hizmet dökümü olarak çıktısını alabilirim. TC kimlik no ile ssk gün sorgulaması sayesinde sosyal sigortalar kurumuna bildirilen maaşımı da öğrenmiş olurum.

Çağımızda güven duymak oldukça zor bir iş. Çalışma hayatında da durum aynı. Bu sebeple yeni bir işe girdiğinizde ya da mevcut işinizde çalışırken ssk sorgulama yapılması gerekmektedir. Çalıştığım süre boyunca düzenli olarak 2 ayda 1 ssk gün sorgulama yaparak ne kadar sigorta primimin ödendiğini kontrol ederim. Çünkü maalesef işyeri ile aram ne kadar iyi olsa da her ihtimali değerlendirmek gerekiyor. Özellikle de Türkiye şartlarında.

Yukarıda belirttiklerimi sizlere varsayım üzerinden değil, yaşadığım için belirtiyorum. Ssk sorgulamanın ne olduğunu eskiden bilmediğim için 8 sene boyunca sigortasız çalıştım ve bugün o çalıştığım süre emekliliğim için altın değerinde fakat yapılacak bir şey yok. Eğer o zamanlar sigortalı çalışmanın önemini kavramış olsaydım her ay aksatmadan ssk gün sorgulama yaparak ssk primlerimi kontrol eder hakkım olanı alırdım. Siz de bu konuda dikkatli olun, özellikle de ssk primine esas olan maaş miktarınız hakkında.

Ssk gün sorgulama tc kimlik no ile yapılıyor. Bu bir çoğumuzun bildiği bir konu. Bu sayede edevlet şifresine ihtiyaç duymadan kolayca ssk gün dökümü alıyorum. Ssk gün dökümü almak için de ssk sorgulama sayfası olan esgm kişi bilgisi sorgulama ekranından giriş yapıyorum. Tc kimlik numaramı ve diğer kimlik bilgilerimi girdikten sonra hizmet dökümü alanından detaylı bir şekilde kaç gün ssk ödenmiş, sigorta durumumu öğreniyorum.

Bölüm: SSK, SSK Sorgulama

6 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR