SSK Emeklilik Yaşı Hesaplama

SSK Emeklilik Yaşı Hesaplama

Ssk Emeklilik yaşı hesaplama hemen hemen her çalışanın merak ettiği konulardan biridir. Özellikle daha uzun vadede çalışanlar acaba primlerim doldu mu ve ben kaç yaşında emekli olacağım diye araştırmaya başlıyorlar. Bunun için size birçok farklı tablo verilebilir ama her zaman en doğru bilgileri sadece E devlet adresinden öğrenebilirsiniz. Bunun için size ait olan özel şifreniz ile siteye giriniz ve daha sonra emeklilik yaşı hesaplama kısmından bilgilerinizi doldurarak tahmini olan yaşınızı öğreniniz.

Tahmini olarak diyoruz çünkü ay bazında ya da sadece bir iki yıl gibi oynama yapılabilir. Emeklilik yaşı hesaplama esasında sizin kadın mı erkek mi olduğunuz ile ve bunun yanı sıra kaç yılında ssk lı olarak işe giriş yapmanız ile orantılı olacaktır. Bu sebeple herkesin emekli olacağı yıl farklı olabilir.

İlk işe giriş tarihinizi bilmiyorsanız yine aynı ekran üzerinden yani SSk bölümünden detayları görebilirsiniz. Tam anlamı ile doğru bilgileri girerseniz sizlerde ne kadar bir süre sonra emekli maaşınızı alacağınızı öğrenmiş olursunuz.

Ssk Emeklilik yaşı hesaplama yaptıktan sonra ve o yaşınız yaklaştığında ise bir SGK kurumuna gidip bizzat görüşmek ve hesap yaptırmak daha iyi olacaktır. Bazı durumlarda ise primler azaltılarak daha uzun sürede emekli olunabiliyor. Sizlerde istediğiniz gibi yararlanmanız adına mutlaka kişisel olarak bizzat başvurunuzu zamanı geldiğinde yapınız.

Yazımızın devamında emeklilik yaşı hesaplama tabloları yer almaktadır. Kadın çalışan ve erkek çalışan olarak ayrı ayrı emeklilik hesaplama yapabilirsiniz.

kadın emeklilik hesaplama tablosu

kadın emeklilik hesaplama tablosu

erkek emeklilik hesaplama tablosu

erkek emeklilik hesaplama tablosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR