SSK Emeklilik Sorgulama

ssk emeklilik sorgulama

Ssk emeklilik sorgulamasını yapmak oldukça basittir. Az önce dayım emekli olmam için ne kadar daha ssk primi ödemem gerekiyor diye sordu. Bende ssk sorgulama sayfasını açıp emeklilik yaşını ve sigorta başlangıç tarihini bir köşeye not ettim. Ssk sorgulama yaptıktan sonra ki sorusu ne zaman emekli oluyorum ona bi bak bakalım dedi. Tabi internette öyle ne zaman emeklo olurum dediğinde şıp diye söylemiyorlar. Ssk emeklilik sorgulaması yaptım ve dayım sene sonu nasipse emekli. Ssk emeklilik hesaplaması nasıl yapılıyor birlikte bakalim.

Ne zaman emekli olacağım diye hesap edecek olanlar ilk önce ssk sorgulama yaparak ssk hizmet dökümü sonuçlarını kaydetsinler. Çünkü bu dökümandaki bilgiler sayesinde ssk emeklilik sorgulama yapılıyor.  Bu bilgileri not ettiysek, ssk ne zaman emekli olurum sayfasına girmemiz gerekiyor. Buraya girdiğimizde bizden emeklilik hesaplaması yapılacak olan kişinin kimlik ve sigorta bilgileri isteniyor. Belirtilen alanlara eksiksiz olarak bilgileri girmemiz gerekiyor.

Ssk emeklilil sorgulama uygulamasında yer alan askerlik borçlanması, yurtdışı çalışılan gün sayısı, sanatçı iseniz bunun prim sayısı, erken yaşlanma gibi verilee girmeniz istenir. Bunları doğru olarak girince sorgula deyin ve yeni açılan sayfadaki bilgileri kaydedin. Bunlar sizin ne zaman emekli olurum sorusuna yanıtlarınızdır.

Sizde normal şartlarda ne zaman emekli olacağınızı günü gününe ssk emeklilik sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ne zaman emekli olurum uygulamasını doğru kullanmaktır.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR