SSK Emeklilik Başvurusu

SSK Emeklilik Başvurusu

SSK Emeklilik başvurusu, bulunduğunuz ilin ssk müdürlüğüne müracaat ederek yapılan bir işlemdir. Ssk emeklilik başvuru süreci ve istenen evraklarla ilgili detaylar ile ssk emeklilik başvurusu sorgulama işlemleri konumuzda.

Sizlerde ilk olarak kendiniz ne zaman emekli olurum hesaplamaları yaptıysanız ve bunun sonucu olarak artık zamanın geldiğini anladıysanız artık Ssk emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.  Bunun için sadece kuruma bizzat gitmeniz zorunda değil, isterseniz kargo tolu ile de dilekçenizi gönderebilirsiniz ama biraz daha fazla bir sürecin işlemesin yol açabilir. Bu sebeple öncelikli olarak kendinizin bizzat gitmesi bu süreci daha da hızlandıracak ve emekli maaşını almanız daha hızlı olacaktır.

Sizler tüm şartları sağladıktan sonra kuruma başvuru yapacak ve gerekli dilekçeyi doldurup görevlilere teslim edeceksiniz.  Başvuru yaptığınız ay içinden itibaren emekli maaşınız yatmaya başlar. İşçi olarak emekli olan kişilerin maaşları ayın başında verilirken, emekli sandığı yani kamudan emekli olanların maaşları ise ayın 15 inde yatacaktır.

Ssk emeklilik başvurusu için sizlerin ek bir belge götürmesine gerek yok.  Zaten her şey sistemlerde görünecek ve şartlara uyum saplayıp sağlamadığınız size orda iletilecektir. Adresine gelecek olan bir posta ile emekli maaşın bağlanıp bağlanmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda başvuru yaptıktan sonra ne kadar maaş alacağınızı ve yine ne durumun ne olduğu ile ayrıntılı bilgiyi E Devlet sitesinden kontrol edebilirsiniz. Burada yattığını gördüğünüz an artık düzeli olarak her ay gidip maaşlarınızı çekebilirsiniz. Eğer ne zaman emekli olacağınızı tam olarak bilmiyorsanız yine Sgk kurumlarından  tam olarak ayrıntılı bir şekilde yardım alabilirsiniz.

Ssk emeklilik başvurusu nereye yapılır sorusunun yanıtını bulduk. Emekli olmak için başvuru yaparken emeklilik başvuru formunu doğru biçimde doldurmayı unutmayın.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR