SSK Dökümü

ssk dökümü

SSK Dökümü, sigorta bilgilerini öğrenmek isteyen prim sahiplerine ssk hizmet dökümü olarak ay/yıl şeklinde doküman sunan TC No ile yapılan online ssk sorgulama işlemidir. Bu işlem ile çalışan ya da boşta olan fakat ssk sigorta primi ödenen her vatandaş ssk dökümünü alabilir.

Günlük hayatınızda ssk dökümü almak çok işinize yarayacak olmasa da özellikle kontrol etmeniz ve olası bir yanlışlık ya da firmaların size oyalama taktiklerini hemen fark etmiş olacaksınız. Zaten genel hatları ile bu sebeple herkese daha açık bir hale getirildi ve insanlarda acaba sigortam yatıyor mu ya da yatmıyor mu gibi düşüncelerden sıyrılarak hemen ssk dökümlerine bakarak durumun gerek sonucuna ulaştılar.

Firmanıza ne kadar güvenirseniz güvenin yine de ara ara bakmak doğru olacaktır. Bu bazen sadece primlerinizin yatırılmaması olarak değil, sistemsel yanlışlıkları da ortaya koymuş oluyor. Dolayısı ile sizler bunlara hemen müdahale edebilir ve düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

SSk dökümü adresinden dilerseniz ssk sicil numaranız da öğrenebilirsiniz. Yeni bir işe iriş yaparken sizden istenen bu bilgiyi böylelikle kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hatta dilerseniz bu bilgiyi E devlet sitesinde öğrenerek aynı zamanda ne zaman emekli olacağım gibi sorulara da yanıt bulabilirsiniz. Sistem ile çalışan bu hizmet sizlerin dökümden aldığı bilgileri sisteme girmesi ile işliyor ve hangi yılda ne kadar daha prim ödeyerek emekli olacağınızı sizlere veriyor.

Kısaca ssk dökümü için çok kısa bir sürede öğrenim yapabilecek ve bunun için tek seferlik ya da her sefer olmak üzere bir ücret ödemiyor olacaksınız. Bu tamamen sizlerin haklarınızı kontrol etmek için yapılmış bir sistemdir ve bir önceki aydan itibaren tüm çalışma geçmişinizi önünüze koyar.

Bölüm: Hizmet Dökümü, SSK

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR