Şifresiz SSK Sorgulama

şifresiz ssk sorgulama

Sigortam var diye düşünme, sigortalı mıyım? diyorsan şifresiz ssk sorgulama yap ve sigortam var mı sorunun yanıtını net olarak al. Ssk sorgulama yapılınca hizmet dökümü şeklinde bütün ssk prim sayısı, rapor parası gibi ekstra bilgilere ulaşmak mümkün oluyor. Ssk sorgulama uygulaması şifresiz olarak da yapılabilen bir hizmete erişim olayıdır. Şifresiz ssk sorgulama yapabilmek için tc kimlik numaranızı bilmeniz gerekiyor. Eğer kimliğiniz eski ise ve tc kimlik numaranızı bilmiyorsanız Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü (nvi)’nün internet sitesi üzerinden tc kimlik numaranızı alabilirsiniz. Tc kimlik numarasını öğrendiyseniz gerisi artık kolay.

Yapmanız gereken e-sosyal güvenlik merkezine girmek ve aşağıdaki alana kimlik bilgilerinizi doldurmak. Burada istenen bilgiler sosyal güvenlik kurumu olan sgk veri merkezine gider ve size ait olan ssk bilgileri ekrana yansır. İstenilen bilgiler doğru olarak girildiyse yani tc kimlik no, kütük bilgileri, doğum tarihi gibi kişiseller yazıldıysa aşağıdaki sorgula ikonuna basıyoruz ve şifresiz ssk sorgulama işlemimiz başlamış oluyor.

Bu işlem oldukça kısa sürer ve yeni bir ekran oluşur. Bu yeni gelen ekran ise ssk sorgulama ekranının en yeni versiyonudur. Burada size ait bütün sigorta bilgileri yer alır. İsterseniz aynı ekrandan ssk rapor parası sorgulama da yapabilirsiniz.

Vatandaşlar olarak sigortamıza çok da önem göstermesek de bu konu önemli bir konu ve geriye dönüşü maalesef ki yok. Bu sebeple düzenli olarak şifresiz ssk sorgulama yapın ve sigorta ssk sigorta primim ödeniyor mu sorusuna yanıt bulun. Yukarıda da belirtildiği gibi, şifresiz ssk sorgulama yapıldıktan sonra hizmet dökümü alabilir ve rapor parası sorgulama yapabilirsiniz. Aynı menü içerisinde ssk sorgulamalarının her türlüsü bulunmaktadır.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR