SGK Yaşlılık Maaşı

SGK Yaşlılık Maaşı

SGK’dan yaşlılık aylığı almak için gereken şartlar ve 65 yaş maaşı ile ilgili merak ettiğiniz sorular, ssk yaşlılık maaşı ne kadar, ssk yaşlılık maaşı sorgulama konularına dair sgk ssk yaşlılık aylığı makalemizi yazmış bulunuyoruz. 

SGK yaşlılık maaşı yani bir diğer adı ile 65 yaş aylığı almak için bazı kıstasları kişinim taşımış olması gerekiyor. Bunlar;

  • 65 yaşını tam olarak doldurma
  • Herhangi bir Ssk, emekli sandığı, bağkur gibi farklı birimlerden maaş almamak
  • Sosyal güvenlik kurumuna prim ödemeyenler

Geliri olmayan ya da çok az olanların bunu ispatlaması halinde maaş almaya hak kazanabilirler.

Buna istinaden ikamet edilen mal müdürlüğünden form alınacak ve doldurulacak daha sonra incelemeler yapılacak ve kıstaslar geçerli ise kişiye maaş bağlanıyor olacaktır.

Herkesin doğum tarihine göre maaşlar farklı günlerde yatacak ve maaş hesaplanması da memurların aldığı maaşa orantılı olarak yatırılacaktır. Yani ödenecek para aslında çok cüzi bir tutardır ve 6 ayda bir ufak artış olarak devam eder.

Yine de hiçbir geliri olmayanlar için SGK SSK yaşlılık maaşı oldukça etkili olacak gibi duruyor. Kişi öldükten sonra da bu maaş bir başkasına ya da evlatlarına devir olmaz ve vefat eden kişi ile birlikte bitmiş olur. Bir evde karı kocanın ayrı ayrı

SGK yaşlılık maaşı alacağı hakkında da bilgi almak istedik ama maalesef tam olarak bilgilere ulaşamadık. Sizlerde bu konu hakkında yetkili kurumlara danışabilir ve mümkünse ayrı ayrı yararlanabilirsiniz. Bugün toplumuzda bu parayı almaya hak kazanan ama hiçbir şekilde bilgisi olmayan binlerce insan var diyebiliriz.

Bölüm: SGK, SSK
Ssk etiketleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR