SGK Sorgulama

sgk sorgulama

Şifresiz sgk sorgulama, vatandaşlar için esgm sorgu sayfasından tc no ile yapılmaktadır. Sgk sorgulama yeni işe başlayan kişinin işe başladıktan 2 ay sonra yaptıklarında görüntüleyebilecekleri hizmet bilgilerini sunar. Yeni işe girişte temel dinamik maaş olduğu kadar sgk sigortalı çalışmaktır. Sgk sorgulama hizmeti ise sizin sgk işe giriş tarihini ve bilgilerinizi öğrenmenizi sağlar.

Türkiye’de maalesef ki çok sayıda kişi kaçak olarak sigortasız çalıştırılmaktadır. Bu çalışan kişinin geleceğine konulan bir ipotek, dinamik gibidir. Çünkü sgk’lı olarak çalışılıp primler ödendiğinde sağlık, hastane, tedavi, ilaç masraflarından önemli oranda kurtulunur ve ilerleyen vakitte sgk emeklilik şartları taşındığında emekli maaşı almanızı sağlar.

Sigortasız çalışanların yanı sıra birde habersiz de sigorta primi ödenmeyen ya da sürekli sgk işe giriş / çıkış yaptırılarak tazminat gibi haklardan mağdur bırakılan kesim vardır. Bir kişi 7 ay boyunca çalışıp işten ayrıldığında sigorta durumunu öğrenmek istediğinde sgk primlerinin hiç ödenmediğini gördüğünde yaşadığı sıkıntıyı düşünün. Bunun yanı sıra 3-5 sene çalışıp da sgk sorgulama yapmadığı için sigortalı olup olmadığını bile bilmeyen bir kesim var maalesef. Bu yüzden hep diyoruz ki, sgk sorgulama şifresiz olarak yapılan ve tc kimlik no ile sgk bilgilerine ulaşılan, çalışanlar için oldukça önemli bir sgk sigorta sorgulama işlemidir. Sgk sorgulaması basit bir şekilde esgm sayfasından tc no ile yapılır ve çalışan kişi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarında yer alan bütün bilgilerine ulaşır.

TC No ile SGK Sorgulama Şifresiz İşlemler

Tc no ile sgk sorgulama şifresiz işlem olarak da bilinir. E-sosyal güvenlik merkezi olan online sgk sorgulama servisine giriş yapılır ve tc no, kimlik cilt no, doğum tarihi bilgisi ekranda gösterilen alana eksiksiz olarak yazılır. Daha sonra kişi bilgileri sorgulama yapılır ve açılan turuncu ekrandaki hizmet bilgisi menüsünden 4a hizmet dökümü seçilir.

Sgk sorgulama yapmak bu şekilde olur. Bu sayede sgk hizmet bilgilerinize ulaşabilir ve sgk primim yatıyor mu sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

10 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR