SGK Rapor Parası

SGK Rapor Parası

Sgk rapor parası dosyasını açıyoruz. Sgk rapor parası nedir? Hangi durumlarda sigortalılar rapor parası alabilir? Sgk ve Ssk rapor parası sorgulama nasıl yapılır? Sgk ve Ssk rapor parası hesaplama ayrıntıları. Sgk rapor parası ne kadar? Asgari ücretli kaç para rapor parası alır? Tüm bu soruların cevabı Sgk rapor parası konumuzda.

Herhangi bir hastalıktan dolayı işinize gidemediğiniz günlerin parasını sgk kurumundan alacağınız gibi aynı zamanda doğum sırasında raporlu olduğunuz zamanlarında ücretlerini yine SGK rapor parası olarak tahsil edebiliyorsunuz. Bunun için nedeni hastalık gününüz ve durumuz ne olursa olsun, paranızı ne zaman alacağınız hakkında pek bir bilgi alamasanız da, yattığında nereye yattığı ya da ne kadar yattığı gibi birçok bilgiyi ekranlardan sorgulama yapabilirsiniz.

SGK rapor parası için ilk olarak raporunuz işyeriniz tarafından kurumlara iletilecek ve işlemler başlatılacaktır. Sizler bu dönemi E Devlet partalından takip edebiliyorsunuz. Yani her gün boş yere Ptt merkezlerine gidip acaba yattı mı ya da yatmadı mı diye kontrol etmek yerine bir tık ile hemen bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SGK rapor parasının yatış tarihi ve ne kadar bir miktar olduğunu sizlerde ekranlardan görüp, kimliğiniz ile birlikte genellikle yatırılan PTT merkezlerinden seçebilirsiniz. 4 gün ve üzeri rapor paraları genellikle kurum tarafından ödenir ama bazen de şirketler bu ödemeyi kişiye yapıp, daha sonra yatan parayı kendileri isteyebilirler. Bu durum sizin firma ile aranızdaki anlaşmanıza bağladır. Her durumda da rapor parası size yatar ve sizler kendi TC kimliğiniz ile gidip çekebilirsiniz. Yüksek miktar içinse büyük PTT merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ortalama 40 gün içinde yatan bu paraları tek seferde kimliğiniz ile birlikte çekebiliyorsunuz.

İlerleyen günlerde rapor parası hesaplama nasıl yapılır, örnekleriyle birlikte inceleyeceğiz. Sgk rapor parası hesaplama yaparken hem asgari ücretlinin örneğin 15 günlük rapor parası ne kadar olduğunu hesaplayacağız hem de belli başlı maaş miktarları üzerinden hesaplamalarımızı yapıp sizlerle paylaşacağız. Eğer özel olarak sgk ve ssk rapor parası hesaplama yaptırmak isterseniz facebook sayfamızdan ya da bu makalenin altındaki alandan bize ulaşabilir ve sorunuzu sorabilirsiniz.

Bölüm: Rapor Parası, SGK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR