SGK İşe Giriş

SGK İşe Giriş

Herhangi bir sebeple sgk işe giriş ya da ssk işe giriş tarihini öğrenmek ve sorgulama yapmanız gerekirse sgk işe giriş bilgilerini kolayca öğrenebilirsiniz. İşe yeni giren kişi olun ya da emeklilik hesaplama da kullanacak olun, sgk işe giriş sorgulama yapmak için tc kimlik numarası yeterli olacaktır.

Sizlerde sgk işe giriş bilgilerinizi çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. İşe girmenizin üzerinden yıllar geçmiş olabilir ama bu bilgilerin tümü SGK kurumu tarafından saklanılıyor ve sizlere istediğiniz an sunuluyor. Sizlerde istediğiniz an SGK kurumun resmi web sitesine girerek, tc bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi yazarak sgk bilgilerinize ulaşacak ve ile de SGK işe giriş zamanlarınızı öğrenmiş olacaksınız.

Bu ekrandan sadece ilk işinizi değil, daha sonraki tüm giriş ve çıkışlarınızı takip edebilirsiniz. Hem yıl bazında görüntüleyebiliyor hem de o firma tarafından size ne kadarlık bir prim yatırıldığını inceleyebiliyorsunuz. Bu bilgi ise size birçok noktada lazım olacağı için çıktısını alıp saklamanızı önerebiliriz.

Genellikle emeklilik hesaplama ya da prim günlerinizi hesaplamak için SGK işe giriş belgelerinize ihtiyacınız olacak. Arzu ettiğiniz her zaman sınırsız olarak sorgulama yapabiliriniz. Bunun ise iki türlü yolu var. Bir TC kimliğiniz ile sgk sitesinden sorgulama yapmanız bir diğer ise, birçok işlemi yapabildiğiniz E Devlet portalında öğrenim yapmanız olacaktır.

Yani kısaca artık SGK işe giriş belgeleriniz için kurumlara gitmenize ve sıralara girmenize hiç gerek kalmayacak. Bir tık ile tüm bilgiler sizlerin ekranına gelmiş olacak ve üstelik bunları tamamen ücretsiz olarak sorgulama yaparak öğrenebileceksiniz.  Eksik gördüğünüz bilgiler içinde dilekçe vererek denetlenmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede birçok yanlışı da ortaya çıkarabilirsiniz.

Ek olarak sgk işe giriş bildirgesi işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığını ilerleyen konularımızda detaylıca anlatacağız.

Bölüm: SGK, SGK Sorgulama, SSK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR