SGK İdarelerce E Borç Sorgulama

SGK İdarelerce E Borç Sorgulama

Sgk idarelerce e borç sorgulama; Kamu kurumlarının firmalarının bilgilerine daha kolay ulaşabilmesi için verilen haklardan biri olan SGK İdarelerce E borç sorgulama hizmetinden yararlanabilirler. Bunun için O kuruma özel bir izin ve şifre verilmesi gerekir. Bu aşamadan sonra kullanıcı şifresi işe giriş yapar ve sonrasında firma hakkında tüm bilgiler toplayabilir.  Peki, sorgulama nasıl yapılıyor.

SGK İdarelerce E Borç Sorgulama

SGK İdarelerce E Borç Sorgulama

SGK İdarelerce E borç sorgulama yapmak için ilk olarak firmanın sicil numarasını biliyor olmanız gerekiyor. Daha sonra ise il ve ilçe kodunu bularak sisteme giriyor ve ekran çok kısa üre sonra tüm bilgileri içerecek şekilde açılmış oluyor. Bunun sayesinde firmanın çalışanlarının ssk ödemeleri ya da çalışanları, var olan borçları ya da protestolu senetleri gibi daha birçok dokümana ulaşılabiliyor.

Bu uygulama daha çok kredi almak için bankaya verilen çalışma belgesinin kontrolünün yapılması için çok iyi bir olanak oluyor. Yetkililer bunları kıyaslayarak doğruluk payını araştırıyor ve düzenleme yapıyorlar. Bu da firmaların asgari maaş gibi gösterdikleri ve bu sayede ödedikleri primlerin aslında doğruyu beyan etmediklerini ortaya koyuyor.

Herkes için tam olarak bir denetleme yapılması elbette imkansız ama bunlar için özellikle ilgili olan ekipler var elbette. SGK İdarelerce E borç sorgulama ile artık gizli kalan hiçbir olmadığı gibi işlerin daha hızlı ilerlemesi ve çalışanların işlerini aksatmamasına sebebiyet veren güzel bir uygulama diyebiliriz.

Bölüm: SGK, SGK Sorgulama
Ssk etiketleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR