SGK Hizmet Dökümü

SGK Hizmet Dökümü

SGK hizmet dökümü ekranları ile artık sıraya girme ve acaba ne zaman ilk işe giriş yapmışım ya da ne kadarlık bir prim ödemem var gibi sorularınız yanıtsız kalmayacak. Hiçbir yere başvuru yapmadan ve beklemeden hemen iki farklı yol ile anında sorgulama yapacak ve ilk işe giriş tarihinizden içinde bulunduğunuz son aya kadar tüm dokümanlarınıza ulaşabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak dilerseniz E Devlet şifreniz ile uygulamaya ulaşabilirsiniz. Hangi hizmete dâhilseniz o kısmı açacak ve dolayısı ile ekranda ayrıntılı olarak bilgileri göreceksiniz. SGK hizmet dökümü için şifrenizi her zaman muhafaza edebilir ve sürekli girip kontrol edebilirsiniz. Şifrenizi ise PTT merkezlerinden kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Bir diğer uygulama ise aslında daha kolay. Bunun için kimliğiniz yanınızda olmalı ve sizler Sgk kurumun sitesi aracılığı ile sorgulama yapabilmelisiniz. Ekranda çıkacak bilgileri dolduracak ve daha sonra memur iseniz 4 c, Bağkurlu iseniz 4b ya da ssk lı bir çalışan iseniz 4 a kısmını tıklayarak size uygun olan bilgilere ulaşabileceksiniz. Bu uygulamaların hepsi ücretsizdir ve hemen saniyeler içinde açılır. Hem ayrıntılı olarak görürü hem de altta genel toplamlarını görebilirsiniz. Özellikle ara sıra girip kontrol etmekte fayda var diyoruz.  Birçok kişi sigortasının yapmadığını bu yollar ile öğrenmeye de devam ediyor ve büyük bir yanlıştan dönmüş oluyorlar. SGK hizmet dökümüne ulaşmak işte bu kadar hızlı ve pratik.

Şifresiz olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun esgm sisteminden alınan Sgk hizmet dökümü sorgulama çıktısında 4b hizmet dökümü bilgileri yer almamaktadır. 4b hizmet dökümü alabilmek ve prim öğrenmek için e-devlet sistemine giriş yapılması gerekmektedir.

5 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR