SGK E BORCU YOKTUR BAŞVURU SORGULAMA

SGK E BORCU YOKTUR BAŞVURU SORGULAMA

İnternette e-borcu yoktur sistemi ile sgk e borcu yoktur başvurusu başta olmak üzere, sgk prim borcu yoktur sorgulama, sgk e borcu yoktur başvuru formları ve taahhütnameye varıncaya kadar işlemler yapılabilmektedir.

Artık dilerseniz internet üzerinden yani e borcu yoktur belgesi kontrol uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için sizlere verilmiş olan evraklarda ve dosyalarda yer alan barkod numarasını ekrandaki alana yazıyorsunuz ve size herhangi bir ödenmemiş tutar olup olmadığını göstermiş oluyor. Bu sayede var olan bir borç hemen ekranda belirliyor ve sizlerde sıraya girmede sonuçları çok hızlı bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz.

Bu uygulama genellikle bir işle yaptırmak için Sgk kurumlarına gidenler için yapılmıştır. Bazı işlemlerde alacağınız barkod numaralarınız ile sorgulama yapacak ve sgk e borcu yoktur başvuru belgesi kontrol uygulaması ile de çok kısa yoldan sonuca ulaşacaksınız.

Sgk e borcu yoktur belgesi kontrol uygulaması öğrenmek için eğer barkod numarasını kaybettiyseniz maalesef bu ekranlardan bir sorgulama yapamıyor olacaksınız. Bu sebeple ilk olarak bu barkodların elinizde olduğundan emin olunuz. Daha sonrasında ise artık iste sadece ekrandan bakabilir isterseniz çıktı alabilirsiniz. Orada görünen borçları ise ödemek için yine SGK kurumuna başvuru yapabilir ve ödediğiniz bir tutar olduğunu sanıyorsanız da şikâyet dilekçesi oluşturabilirsiniz. Tüm bu başvuruları da yine internet üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Kısaca artık SGK kurumu internet kullanımını daha yaygın hale getirdi ve bizlere sunmayı başardı. Bizlerde sizler için daha pratik nasıl olabilir diye her yolu araştırıyor ve bulduklarımızı hemen anında sizler ile paylaşıyoruz.

Bölüm: SGK, SGK Sorgulama

4 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR