SGK 4A Hizmet Dökümü

4a hizmet dökümü

Yalnızca tc no kimlik bilgilerini kullanarak ssk sgk 4a hizmet dökümü sorgulama yaparak hizmette geçirilen gün ve prim sayısını öğrenebilirsiniz. Özel sektör ve 4a’lı memurlar bu işlemi edevlete ihtiyaç duymadan kolayca yapabilirler.

4a hizmet döküm demek SSK kurumlarına prim ödeyenler demektir. Yani özel sektörde çalışan bu kişilerin hizmet dökümleri de yarı bir sayfada tutulur ve adına 4a denilir. Bu sebeple sizlerde ssk lı iseniz mutlaka bakmanız gereken nokta sgk 4a hizmet dökümü olacaktır. Peki, bu döküme nasıl ulaşıyor ve neden ulaşılıyor.

İlk olarak hizmet dökümüne neden ulaşmanız gerektiğine bakalım. Sizler ne kadarlık bir prim sayınız olduğunu öğrenmek için ya da çalıştığınız firmanın ssknızı yatırıp yatırmadığını ve aynı zamanda hangi ücret aralığından primlerinizin ödendiğine bakabilirsiniz.  Bunun içinde daha önce sadece şifre ile 4ahizmet dökümü sorgulaması yapılırken artık bu daha kolay bir hale geldi ve herkes kimlik bilgileri ile resmi kurum sayfasından öğrenmeye başladı.

Sgk 4a hizmet dökümü sorgulamak için siteye giriniz ve daha sonra adınız soyadınız, baba adınız ve kimlikteki cilt numaranız gibi bilgileri giriniz. Sonrasında ise ekranınıza çıkan dosyadan isterseniz tek tek kontrol edebilir ya da toplu olarak genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece bu çalıştığınız son firmanız ile değil, şimdiye kadar çalıştığınız her işyerinde ki hizmet dökümlerinize ulaşabilirsiniz. En sonunda ise toplam prim sayınız ve yılınız sizlere verilmiş olacaktır. Bunu kontrol ederek hem her şeyin doğru olup olmadığını kontrol edebilir hem de emeklilik hesaplaması yaparken gerekli olan bu bilgileri buradan alabilirsiniz.

Bölüm: Hizmet Dökümü, SGK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR