Mobil SSK Hizmet Dökümü

Mobil SSK Hizmet Dökümü

Cepten veya tabletten mobil ssk hizmet dökümü alarak sigorta dokümanınızı görüntüleyebilirsiniz. Mobil ssk hizmet dökümü, SGK tarafından geliştirilen android ve ios tabanlı cep telefonları ile tablet bilgisayarlar için oluşturulan uygulamadır. Bu uygulamayı ücretsiz olarak Google Play ya da ios marketten indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Teknolojik gelişmeler kendini her alanda yenilemeye devam ediyor. Daha bir kaç sene öncesine kadar ssk hizmet dökümü almak için ssk sicil numarası gerekiyordu ve verdiği bilgi de sınırlıydı. Ssk hizmet dökümü alındığında hizmete başlangıç tarihini bulmak ve toplam ssk sigorta primini öğrenmekle sınırlı olan bir sistem vardı. Günümüzde ise ssk sorgulama sistemleri başlı başına değişerek yepyeni bir yüz kazandı.

Çalışan insanlar sigorta durumlarını belirli aralıklarla inceleyerek toplam ssk prim sayınını öğrenmek isterler. Bu bir nevi kendilerini işveren karşısında korumaya almaktır. Çünkü maalesef günümüzde de işverenler çalışanlardan habersiz işe giriş ve işten çıkış yapabilmektedir. Bu gibi sıkıntılı durumlar karşısında alınacak olan en temel işlem ise ssk sorgulama yaparak hizmet dökümü sorgulamasını gerçekleştirmektir.

Günümüzde internet bağlantısının olduğu her platform üzerinden ssk hizmet sorgulama yapılabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu, sigorta bilgilerini öğrenmek isteyenler için geliştirdiği sistemlere bir yenisini de ekleyerek mobil ssk hizmet dökümü uygulamasını Google Play üzerinden yayına sundu. Muadili bir çok uygulama karşısında kurumun ürettiği mobil ssk hizmet dökümü uygulaması güvenlik ve erişebilirlik açısından kullanabileceğiniz tek uygulama diyebilirim.

Mobil ssk hizmet dökümü uygulamasını hesabınızla birlikte android marketten indirerek cep telefonuna ya da akıllı cihaza kurmanız, ssk mobile girmeniz için yeterlidir desek yeridir. Çünkü kullanımı oldukça basittir.

Uygulama yüklendikten sonra açıldığında sistem sizden kimlik bilgilerinizi istemektedir. Bu bilgileri tc kimlik no ile birlikte eksiksiz olarak girdiğinizde mobil ssk hizmet dökümü sayfası size toplam ödenmiş ssk primlerini gösterecektir. İsterseniz senelerin de üzerine girerek ay ay ssk hizmet dökümü detaylarına ulaşabilirsiniz.

One Response

  • musa kizilkan says:

    Bahsetmis oldugunuz programi cep telefonnuna yukledim fakat sgk internet sayfasi kapali bu yuzden sigortamda ne oldugunu. Goremiyorum tam bes aydir surekli sayfanin acilmasini bekliyorum bir sayfayi yapmak cokmu zor acil yardim acil duzeltim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR