Memur Hizmet Dökümü

Memur Hizmet Dökümü

Memur hizmet dökümü yani 4 c hizmet dökümü içinde daha önce belirttiğimiz gibi ilk olarak Sgk kurumunun sitesine girecek ve 4 c kısmını seçerek tc no kimlik bilgileri ile giriş yapıyor olacaksınız.
Bu bilgiler doğru olarak girildikten sonra alt kısımda yer alan güvenlik kodunu mutlaka girmeli ve daha sonrasında da kontrol etmeye başlamalısınız. Çıkan ekranda memur hizmet dökümü sizlere ayrıntılı olarak sunuluyor olacak. Yani memurluk süreniz içinde her ay ne kadar maaş aldığınız ve bunun prim olarak sizlere yansıdığını inceleyebileceksiniz.

Peki diyelim ki daha önceden farklı prim ödemeleriniz de var. O halde Memur hizmet dökümü bu alandan görürken aynı bilgileriniz ile 4a ya da 4b gibi alanlar içinde giriş yapıp, ödenmiş olan bir prim gün sayınız var mı yok mu görebilirsiniz. Bunlar emekli olacağını zaman birleştirir ve birbirine etki eder. Bu sebeple sizler için endişe duyulacak bir durum söz konusu değildir.

Memur hizmet dökümünü dilerseniz çıktı olarak da alabilirsiniz. Her zaman son ay bir sonraki ayın başlangıcında yansıyacağı için içinde bulunduğunuz ayın ayrıntılarını göremezsiniz.  Her ay güncellenen bu hizmet dökümlerini dilerseniz E devlet adresinden de öğrenebilirsiniz.  Üstelik daha birçok farklı bilgiye de yine bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. Size gerekli olacak olan ise sadece özel şifreniz ve TC numaranız olacaktır.

Bölüm: SGK, SGK Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR