GSS Prim Borcu Sorgulama

GSS Prim Borcu Sorgulama

Gss sorgulama yaparak adınıza çıkan gss prim borcu var mı öğrenebilrsiniz. GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? Gss borç sorgulama yaparak gss borcunuz var mı öğrenin. Eğer gss prim borcuna itiraz etmek istiyorsanız Gss borç itiraz dilekçesi örneği doldurarak SGK’ya başvurun.

Genel sağlık sigortası açılımı ile hayatımıza giren Gss primleri birçok kişiye illallah ettirmeyi başardı. Özellikle kendileri kayıt olmayınca herhangi bir hükmünde olmadığını sananlar onlara gelen icra mektupları ile ne yapacaklarını şaşırdılar. GSS prim borcu sorgulama yaparak sizlerin de bir kaydı olup olmadığını ve ne kadar bir borcunun olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Gss prim borcu nasıl öğrenilir

Şifresiz GSS prim borcu sorgulaması yapmak oldukça kolay. Bunun için SGK kurumunun online tahsilat bölümüne giriyorsunuz ve daha sonra ilk olarak diğer ödemeler kısmını seçip sonrasında ise GSS prim yazarak alt kısmına da kendi TC numaranızı ekliyorsunuz. Daha sonrasında ise sisteme giriş yapabilmeniz için güvenlik numarasını büyük ve küçük harfe dikkat ederek kayıt olup ekranda çıkan bilgiyi baz alıyorsunuz.

Sizin borcunuz olması durumunda açılan sayfada zaten kaç aylık bir borç olduğu ve miktarının ne kadar olduğu yazacaktır. GSS prim borçlarınızı yine online olarak ödeyebilir ya da anlaşmalı kurumlar ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Çok yakın zamanda GSS affı çıkacağı konuşulsa da, henüz tam olarak net bir şey söylemek mümkün değil. Bu sebeple sizler faizlerden etkilenmemek için GSS prim ödemelerinizi yapınız ve mutlaka yaptığınız ödemelerin dekontlarını muhafaza ediniz. Sizler ödeme yapmanız halinde de yine ara ara girip kontrol edebilir ve herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Gss borç sorgulama yapın ve yarın öbürsü gün doğabilecek olan gss prim borcu sorunlarıyla uğraşmaktan kurtulun. Eğer size ait gss prim borcu bulunuyorsa bunun itiraz yolu da mevcut. Gss borcu itiraz dilekçesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bölüm: SGK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR