GSS Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası, GSS’ye tabi olan insanlar için de artık online olarak GSS borç sorgulama işlemi yapılabiliyor. Bu sayede borcunuzu öğrenmek için başka yere gitmenize gerek kalmıyor. Oturduğunuz yerden internet üzerinden borcunuzu rahatlıkla sorgulayabilir, borcunuzun takibini de sağlıklı olarak yapabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası çalışmayanlar yani sgk sigorta primi ödemeyenlerin de sağlık hizmetlerinden yararlanması için çıkarılan sigorta sistemidir. Bu sistemde devlet tarafından sigortalı yapılan kişiler yani sigortasızlar, hastane sağlık işlemlerinde sorun yaşamamaları için sigortalı yapıldılar. Gss olarak bilinen bu sistemde ise prim borcu ödemesi gerekmektedir.

 

GSS borç sorgulamak için; SGK’nın resmi web sitesine giriş yaparak burada GSS alanında karşınıza çıkacak olan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Bu bölümde sizlerden sorgu tipi, TC kimlik numarası ve güvenlik kodu gibi bilgiler istenilmektedir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra; GSS borcunuzu öğrenebilirsiniz.

TC kimlik numarası, sorgu tipi ve güvenlik koduyla vakit kaybetmeden GSS borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu sayede borç takibinizi de yakından yapabilme fırsatı bulursunuz.

Bölüm: SGK, SGK Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR