GİB Sorgulama

GİB Sorgulama

Gelir İdaresi GİB Sorgulamalar sistemi ile emlak vergisi, trafik cezası, vergi borcu sorgulama yapar ve isterseniz ödeme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Gib sorgulamalar uygulaması sayesinde vergi dairesine gitmeye gerek kalmadan oturduğunuz yerden vergi işlemlerini internet vergi dairesi aracılığıyla yapabilirsiniz.

İnternet henüz altın çağına ulaşmamış olsa da devlet kurumları sanal yaşama oldukça ayak uydurdu. Sosyal Güvenlik Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı gibi insan yoğunluğunun yüksek olduğu devlet daireleri internetten hizmet vermeye başladıkça özellikle de bürokrasinin tavan yaptığı ülkemizde vatandaş adeta nefes almaya başladı.

Geçmiş yıllarda emlak vergisi öğrenme, trafik cezası ödeme gibi vergi borcu sorgulama ve ödeme işlemleri için vergi dairelerinin kapısında günü geçiren ve sıra bekleme çilesine katlanan vatandaş artık interneti kullanarak tüm sorgulamalarını yapabiliyor. Gib sorgulamalar ise bunun en güzel örneklerinden biri.

Gib sorgulamalar, vatandaşa kolay ve hızlı biçimde vergi borcu sorgulama işlemlerini yapmalarına imkan tanıyor. Intvd sisteminde yer alan her mükellef TC kimlik numarası ve ilgili bilgileri kullanarak gib sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR