Emeklilik Maaşı Hesaplama

Emeklilik Maaşı Hesaplama

4a, 4b, 4c ya da bilinen adıyla sgk, ssk ya da bağkur farketmeksizin tüm emekli adayları ve emekliler emeklilik maaşı hesaplama uygulamasını kullanarak emeklilik maaşı ne kadar öğrenebilirler. Emeklilik maaşı hesaplama programı vasıtasıyla yeni kanundaki 4a emeklilik maaşı hesaplama, 4b emeklilik maaşı hesaplama ve 4c emeklilik maaşı hesaplama yapabilirler. Bu kodlar ödedikleri sgk sigorta prim bölümüne göre belirtilmiştir.

Emeklilik maaşını hesaplamak için sizlere tam olarak net bir rakam verilmesi imkânsızdır ama bunun için birçok şablon ve özel programlar yardımcı olabilir. Öncelikli olarak birkaç bilginizi sisteme doğru olarak girecek ve hak ettiğiniz emeklilik maaşı hesaplamanızı yapabileceksiniz. Tam olarak değil ama doğru orantılı bir sonuç alabilirsiniz.

Sizlerin vermesi gereken bilgiler ise ilk olarak doğrum tarihini gün ay ve yıl olarak girmeniz ve daha sonra emeklilik tarihini sisteme işlemeniz olacaktır. Sonrasında erkek ya da kadın olarak tercihinizi yapacak ve özel bir sektörde mi çalışıyorsunuz yoksa kamu sektörümü onları belirliyor olacaksınız.

Bir sonraki kısım ise malul emekli olanlar için ya da engelli olarak çalışanlar için olmuş olacak. Engelli emeklilik maaşı hesaplama içinde öncelikle kaybınızı ve daha sonra özelliğinizi seçiyor olacaksınız. Bu bilgileri girdikten sonra sistem size ortalama bir fiyat verecek ama elbette tam olarak net bir maaş bilgisi almıyor olacaksınız.

4a ssk sgk emekli maaşı hesaplama ekranı

4a ssk sgk emekli maaşı hesaplama ekranı

Emeklilik maaşı hesaplama ile sizlerde ilk olarak ne kadar para alacağınızı bilemiyor olabilirsiniz ama daha sonraki dönemler için E devlet şifreniz ile size özel ekranlardan ne gibi kesiniler olmuş ve o ay ne kadar bir maaş alıyorsunuz görebileceksiniz.   Emeklilik maaşı sorgulama yapabileceğiniz bu ekranlar için şifrenizi Ptt kurumlarından alabilirsiniz ve şifrenizi kendinizde belirleyebilirsiniz. Arzu edilen her zaman sorgulama yapmanız mümkün olacaktır ve oldukça kolaydır.

4c memur emekli maaşı hesaplama ekranı

4c memur emekli maaşı hesaplama ekranı

E-devlet sisteminin haricinde sunulan sgk emeklilik maaş hesaplama programı sayesinde kaç para emekli aylığı alacağınızı hesaplayıp tahmini bir rakama ulaşabilirsiniz.

Bölüm: Bağkur, SGK, SSK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR