Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli maaşı hesaplama, SGK, SSK ve Bağkur’dan emekli olanların kaç para emekli aylığı alacağım sorularına emekli maaşı hesaplama tablosu haricinde yanıt bulabilmeleri için kurum tarafından sunulan bir hizmettir.

Emekli maaşını hesaplamak isteyen sigortalılar, sgk-ssk aylık hesaplama uygulamasını kullanarak bir kaç saniye içerisinde emekli olduğunda kaç para emekli maaşı alacaklarını hesaplayabilirler. Bu uygulama net rakamları vermemekle birlikte tahmini olarak ortalama maaş miktarını vermektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşa internetten çok daha kolay biçimde ulaşıyor. Özellikle emeklilik hesaplama işlemlerinde kullanılan uygulamalar sayesinde emekli adayları emeklilik yaşı hesaplama tablosundan, ne zaman emekli olurum bilgilerine kadar öğrenebiliyorlar. Bununla birlikte emekliyi en çok ilgilendiren emekli maaşım ne kadar olur sorusunun yanıtını da emekli maaşı sorgulama sisteminden öğrenebiliyor.

Emekli Maaşı Hesaplama

Bu işlem http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ adresi kullanılarak yapılmaktadır. Burada SSK emekli maaşı hesaplama sistemine TC kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfustaki il ve doğum tarihi bilgileri girilerek emekli maaşı sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

SGK-SSK Emekli maaşı sorgulama ekranına bilgileri doğru biçimde girdiyseniz emekli maaşım ne kadar alırım sorusunun yanıtını ekranda göreceksiniz. Bu işlem sosyal güvenlik kurumu tarafından sağlanmaktadır. Emeklilik maaşı hesaplama internetten yapılan bilgi alma işlemlerinden biridir.

 

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR