Bağkur Prim Borcu Sorgulama

bağkur prim borcu sorgulama

Ödemediğiniz bağkur prim gün sayısını sorgulama yapmak için e devlet sistemini kullanmanız gerekmektedir. Bağkur ya da 4b prim borcu sorgulama işleminin nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

Bağkur Prim Borcu sorgulama yapmak aslında sandığınızdan çok daha kolay. Sizler bağlı olduğunuz  Bağkur kurumuna her ay düzenli olarak ödeme yapmak zorundasınız. Ödemediğiniz aylar ise faizi ile bir sonraki aylara devir olarak devam eder. Birçok kişi bir kez ödemeyince zaten ipin ucunu kaçırıyor ve bağkur borçları biriktikçe birikiyor. Bu sebeple kişiler hem toplu ödemek yapmak için hem de var olan borçlarını sorgulamak için Bağkur Prim Borcu sorgulama ekranlarından bilgilerine ulaşabiliyorlar.

Bu ekranda sizler Bağkur Prim Borcu sorgulama yaparak ne kadar bir tutar ödeyeceğinizi görebilirsiniz. Her yeni gelen ay itibari ile orada ödeme artarak devam eder. Bu sadece borcu olanlar için geçerli değil elbette. Fazla ödeme yaptıysanız bunu da görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bağkur ödemesini düzenli yapacak olan kişiler de belli aralıklar ile girip bu bilgileri sorgulayarak her şeyin yolunda olup olmadığını anlayabilir.

Bazen de ödemeler yapıldığı halde kişi olası aksaklıklar yüzünden borçlu görünebilir. Eğer ödeme yaptıysanız elinizdeki dekontlar ile birlikte SGK kurumu bağkur bölümüne müracaat etmeli ve bildirimlerinizi yapmalısınız. Aksi halde bir ödediğinizi tekrar ödeyebilirsiniz.  Bağkur Prim Borcu sorgulama için sizler E devlet adresine giriş yapıyor ve SGK Kurumu menüsünden 4 b yani Bağkur kısmını seçmeniz gerekiyor. Var olan borç zaten orada hemen ortaya çıkacak ve size miktar belirtilecektir.

Bölüm: Bağkur, SGK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR