Bağkur Borç Sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama

Bağkur prim borcunuzu öğrenmek için yapacağınız sorgulama işlemini online tahsilatlar menüsüne girerek gerçekleştirebilirsiniz. Bağkur hizmeti alanlar ve bağkurlu olanlar; borç durumlarını internet üzerinden öğrenebilmektedirler. SGK’nın online tahsilat sayfasına giriş yaparak bağkur borcunuzu sorgulatabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ekrana TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girdikten sonra; Bağkur borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu sayede borcunuzun ne kadar olduğu konusunda da oturduğunuz yerden kesin bir fikir sahibi olabilirsiniz.

TC kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle insanların oturdukları yerden bağkur borçlarını sorgulayabilmesi özelliği gerçekten de güzel bir fırsat olmaktadır. Artık insanlar eskiden olduğu gibi SGK kuyruklarında borçlarını öğrenebilmek için beklemek zorunda kalmıyorlar ve oturdukları yerden internete giriş yaparak TC kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle rahatlıkla borç durumlarını sorgulatabiliyorlar.

Bağkur borç sorgulama için sorgu türü olarak 4B sigortalı ödemelerini seçmelisiniz, daha sonra sorgu tipi kısmından öğrenmek istediğiniz döneme ait bağkur borcu sorgulamasını seçiniz. Bu işlemden sonra sistem tc kimlik numaranızı girmenizi istemektedir. Yazdıktan sonra güvenlik kodunu da girerek borç sorgulama yapınız.

Açılan ekranda seçtiğiniz döneme ait bağkur borç sorgulama ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz.

Bölüm: Bağkur, SGK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR