4B Hizmet Dökümü

4b hizmet dökümü

Bağkur hizmet dökümü almak isteyen sgk sigortalıları 4B Hizmet Dökümü sorgulaması yapmak için önce SGK’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz.Burada karşımıza çıkan formda T.C kimlik no, nüfusu kayıtlı olunan il, cilt no, doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4B”ye tıkladığımızda Şifresiz Bağkur Sorgulama ‘sı işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa Bağkur Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

Eğer geçmişte Bağ-Kur’a bağlıysanız 4B hizmet Dökümü seçeneğine tıklayın.

Eğer SSK ’ya bağlıysanız 4A Hizmet Dökümü seçeneğine tıklayın.

Şifresiz 4B Hizmet Dökümü sorgulama bu şekilde yapılmaktadır.

E-Devlet ile 4B Hizmet Dökümü Sorgulama yapılabilmektedir. E- Devlet ile Bağkur Hizmet Sorgulama yapmak için Turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra sayfanın üst kısmında bulunan “e-hizmetler” seçeneğine tıklıyoruz. Burada karşımıza birden fazla kurum üzerinden yapılan sorguların listeleri çıkıyor.SGK ile ilgili kısmı bulduktan sonra size uygun olan “4A Hizmet Dökümü”, “4B Hizmet Dökümü”, “4C Hizmet Dökümü” seçeneklerinden birine tıklamalısınız.

Bağkur Hizmet Sorgulama için E-Devlette de 4B Hizmet Dökümü ‘ne tıklamanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAMLAR